Про проєкт

«УКРАЇНКА 1.5.0» – МУЛЬТИЖАНРОВИЙ ВІДЕОПРОЄКТ ДО 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

«Українка 1.5.0» – сучасний документально-художній твір у відео-форматі, який популяризую національне оперно-симфонічне мистецтво, нову школу українського балету, а також висвітлює творчий шлях видатної мисткині – Лесі Українки.

Команда творців не передбачала створення чергової картини спогадів та архівних матеріалів за мотивами життя та творчості. Головною відмінністтю від подібних «документалок» стало бажання створити перфоманс, що фокусується на трансформації творчості Лесі Українки у сьогодення, шляхом інтерпретації у сучасних мистецьких формах.

Що ви почуєте?

  • У відео-форматі буде вперше презентована вокально-симфонічна поема «7 струн» композитора Влада Солодовникова. Сучасне романтичне прочитання відомої та багатогранної поеми Лесі Українки. Для виконання масштабного задуму та умовам звучання було обрано пам’ятку архітектури, зал з унікальною акустикою та «живим» духовим органом – Будинок органної та камерної музики у м. Біла Церква. Голосом «Семи струн» стала Ольга Алі Грєшна (драматичне сопрано) у супроводі оркестру Eclectic Sound Orchestra, хору, органу та 2-х роялів. Диригент-постановник – Сергій Лихоманенко.
  • Титр-саудтрек до проєкту на поезію Українки «Хвиля йде» написав відомий український жіночий театрально-музичний гурт, що виступає в жанрах «фрік-кабаре» та театрального перформансу Dakh Daughters, що має великий досвід у створені аудіального театралізованого супроводу до фільмів та вистав, зокрема у театрі «ДАХ» під керівництвом режисера Влада Троїцького.

Що ви побачите?

У проєкті велику увагу приділено візуальній частині. В першу чергу, це фільмування семи хореографічних есе, що знімалися у різних куточках України. Протягом 15 знімальних змін, професійний балет на чолі з відомою хореографинею Владою Андрієнко, створив сучасне театралізоване дійство. До зйомок цієї частини проєкту залучений великий каст гримерів, костюмерів, світловиків та бекстейдж команди.

Значущим пластом відео контенту є зйомки діджитал-екскурсії «Місцями натхнення…» що проходили у Києві, Новоград-Волинському, Полтаві, Гадячі, Карпатах, а це:

  • більше 3-х годин відзнятих краєвидів з висоти пташиного польоту;
  • фільмована експозиція 3-х літературно-меморіальних комплексів;
  • інтерв’ю та відео-екскурсії провідними науковцями, етнографами.

Важливим цікавим візуальним доповненням до зйомок концерту став 3D mapping на величних стінах та колонах Органного будинку у Білій Церкві, авторства Євгена Герзанича.

Хто це створив?

Композитор Влад Солодовников – голова правління ГО «Національна асамблея композиторів, аранжувальників та звукорежисерів України», засновник та режисер-постановник театру-студії Bach Alive. Творчий доробок складає більше 200 творів для різних інструментальних та вокальних складів, музично-драматичні постановки, а також наукові та дослідницькі праці. Лауреат міжнародних та національних конкурсів. Головний композитор проєкту «Фолк Билиця в царині джазу» за підтримки УКФ.

Продюсер, диригент та художній керівник проекту «Українка 1.5.0» – Сергій Лихоманенко. Головний диригент Державного молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський». Керував командою композиторів для створення та запису саундтреків до художніх та документальних фільмів «Чунгул», «Історія незалежності України», «Небесний координатор». З 2011 року віддано пропагує українську академічну музику, очолює національний фестиваль обдарованої молоді «Таланти нації», керує фондом підтримки музикантів «Київ Гранд Классік», досліджує та реставрує українську музику першої половини XX століття. Є членом президії Всеукраїнської асоціації джазу та кіноакадеміком Української кіноакадемії. Очолюю ГС «Національна музична гільдія України».

Режисер знімальної частини – Сергій Гладкий. У 2017-2020 роках брав активну режисерсько-постановчу та консультаційну участь у зйомках концертів та шоу-360 ArtSpace та постановки кліпів сучасних українських балетів.

Постановниця хореографічних есе – Влада Андрієнко. Працює у жанрах: класичного балету, сучасний танець, еклектичні поєднання фольклорних танцювальних напрямів різних народів світу, стреччінг, легка атлетика, художня та спортивна хореографія на стропах. Влада є лауреатом 2го ступеня міжнародного хореографічного конкурсу DAY OF DANCE 2019 . За її ще відносно короткий творчий шлях встигла реалізувати такі постановки: «Післяполудневий сон Фавна» на музику Клода Дебюссі – психологічний моно-балет. Серія хореографічних есе-дефіле для Будинку дитячої творчості Голосіївського району міста Києва. Постановка «Кармен сюїти» на авторські аранжування Влада Солодовникова для концертного туру виконавців, постановка хореографічних сцен у проєкті «Фолк Билиця у царині джазу» за підтримки Українського Культурного Фонду у 2020 році. А також постановка і виконання психологічного етюду у проєкті режисера В’ячеслава Альошечкіна «Віра Холодна» за підтримки УКФ 2020 рік.

Режисер відеомапінгу – Євген Герзанич. Створює візуальний відеоряд у форматі FullDome для циклу концертів в Київському та Харківському планетаріях (органні шоу «Interstellar», «Теорія Великого Баха», «Stalker», музичне шоу «Pianospace» та інші).

У 2020 році брав участь як відеохудожник у проектах за підтримки УКФ:

  • «Фолк билиця в царині Джазу» (інноваційний культурний проект міжнародного рівня, що презентує здобутки українського фольклору та джазової школи України)
  • «Код Косенка» (сучасні оркестрові версії «11 етюдів у формі старовинних танців», блискучого українського композитора Віктора Косенка). Версія була презентована в онлайн-трансляції концерту 28.12.2020 року на сайті проекту kosenko.in.ua.